Vishay/Dale CRCW121063K4FKTA
CRCW121063K4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121063K4FKTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121063K4FKTA.pdf
Availability of CRCW121063K4FKTA
QUANTITY
CRCW121063K4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121063K4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121063K4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121063K4FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121063K4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121063K4FKTA Details Description
Related parts for CRCW121063K4FKTA
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 12" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
100UF 25V 10X13 105C RAD datasheet.pdf