Vishay/Dale CRCW12106K81FKTA
CRCW12106K81FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106K81FKTA
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12106K81FKTA.pdf
Availability of CRCW12106K81FKTA
QUANTITY
CRCW12106K81FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106K81FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12106K81FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106K81FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12106K81FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106K81FKTA Details Description
Related parts for CRCW12106K81FKTA
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 32RESOL 2M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 26-8AWG datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
PLUG INLINE 22PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC MCU 16KB 24QSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf