Vishay/Dale CRCW1210732KFKEAHP
CRCW1210732KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210732KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 732K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210732KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210732KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210732KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210732KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210732KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210732KFKEAHP
Related LinksCRCW12107, CRCW1210732KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210732KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210732KFKEAHP
FIXED IND 560UH 640MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV -5V 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 324UF 125V QC TERM datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPER 24-26AWG ASSY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS 7.5MM datasheet.pdf