Vishay/Dale CRCW12107K50FKEAHP
CRCW12107K50FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12107K50FKEAHP
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12107K50FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12107K50FKEAHP
QUANTITY
CRCW12107K50FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12107K50FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12107K50FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12107K50FKEAHP
Related LinksCRCW12107, CRCW12107K50FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12107K50FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12107K50FKEAHP
CONN RCPT WATERPROOF 3POS FEMALE datasheet.pdf
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 85MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER VOICE COIL 6CSP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 18AWG RED datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 6POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ TOP VIEW datasheet.pdf