Vishay/Dale CRCW12107R87FKEAHP
CRCW12107R87FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12107R87FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.87 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12107R87FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12107R87FKEAHP
QUANTITY
CRCW12107R87FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12107R87FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12107R87FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12107R87FKEAHP
Related LinksCRCW12107, CRCW12107R87FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12107R87FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12107R87FKEAHP
INLET C16 6.3 QC 3.0MM PNL SNAP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
INDUS VLT PRB SET 500MHZ 10:1 RE datasheet.pdf