Vishay/Dale CRCW121091R0JNEAHP
CRCW121091R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121091R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121091R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW121091R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW121091R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121091R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121091R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121091R0JNEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW121091R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121091R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW121091R0JNEAHP
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO214AA datasheet.pdf
ADAPTER PLATE BLANK datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II 2ROW RELAY WAFER ASSY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf