Vishay/Dale CRCW12109R76FNTA
CRCW12109R76FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109R76FNTA
Brief Description
RES SMD 9.76 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12109R76FNTA.pdf
Availability of CRCW12109R76FNTA
QUANTITY
CRCW12109R76FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109R76FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12109R76FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109R76FNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12109R76FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109R76FNTA Details Description
Related parts for CRCW12109R76FNTA
ADAPTER FOR PW534320 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.25X1.5MM 4.7" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf