Vishay/Dale CRCW121814R3FKTK
CRCW121814R3FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121814R3FKTK
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121814R3FKTK.pdf
Availability of CRCW121814R3FKTK
QUANTITY
CRCW121814R3FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121814R3FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121814R3FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121814R3FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121814R3FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121814R3FKTK Details Description
Related parts for CRCW121814R3FKTK
JUMPER-H1502TR/A3048L/H1502TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 WW datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X6S 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf