Vishay/Dale CRCW12181K00FKEKHP
CRCW12181K00FKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181K00FKEKHP
Brief Description
RES SMD 1K OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW12181K00FKEKHP.pdf
Availability of CRCW12181K00FKEKHP
QUANTITY
CRCW12181K00FKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181K00FKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12181K00FKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181K00FKEKHP
Related LinksCRCW12181, CRCW12181K00FKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181K00FKEKHP Details Description
Related parts for CRCW12181K00FKEKHP
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 0.4A DL SYNC 12MLF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf