Vishay/Dale CRCW12181K07FKEK
CRCW12181K07FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181K07FKEK
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181K07FKEK.pdf
Availability of CRCW12181K07FKEK
QUANTITY
CRCW12181K07FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181K07FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181K07FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181K07FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181K07FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181K07FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181K07FKEK
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO201 datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED MODULE COB VERO WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
FAN 24VDC 60X15MM 3WR datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC UART BRIDGE TO USB 1CH 28-QFN datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf