Vishay/Dale CRCW121822K0JNTK
CRCW121822K0JNTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121822K0JNTK
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121822K0JNTK.pdf
Availability of CRCW121822K0JNTK
QUANTITY
CRCW121822K0JNTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121822K0JNTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121822K0JNTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121822K0JNTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121822K0JNTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121822K0JNTK Details Description
Related parts for CRCW121822K0JNTK
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
TXRX MMF 200MBD CHAN/STORAGE 2X5 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 167 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BCVP-508W- 2 BK datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf