Vishay/Dale CRCW121824R9FKTK
CRCW121824R9FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121824R9FKTK
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121824R9FKTK.pdf
Availability of CRCW121824R9FKTK
QUANTITY
CRCW121824R9FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121824R9FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121824R9FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121824R9FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121824R9FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121824R9FKTK Details Description
Related parts for CRCW121824R9FKTK
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 80MA SC70 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS DUAL datasheet.pdf
SPECIAL METRIC UNIVERSAL SAEFTY datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 7/16" datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 0.47K 5% 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf