Vishay/Dale CRCW1218301RFKEKHP
CRCW1218301RFKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218301RFKEKHP
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW1218301RFKEKHP.pdf
Availability of CRCW1218301RFKEKHP
QUANTITY
CRCW1218301RFKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218301RFKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1218301RFKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218301RFKEKHP
Related LinksCRCW12183, CRCW1218301RFKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218301RFKEKHP Details Description
Related parts for CRCW1218301RFKEKHP
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
ANT A-BASE VHF 1/4 WAVE CHROME datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
CHIP IMMUNE, DC 2 WIRE, M18, T datasheet.pdf
RES 25 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf