Vishay/Dale CRCW12187K50FKTK
CRCW12187K50FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12187K50FKTK
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12187K50FKTK.pdf
Availability of CRCW12187K50FKTK
QUANTITY
CRCW12187K50FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12187K50FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW12187K50FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12187K50FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW12187K50FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12187K50FKTK Details Description
Related parts for CRCW12187K50FKTK
CAP FILM 1.8UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130K OHM 2012 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT MGMT LIION/LPO4 14TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO216 datasheet.pdf