Vishay/Dale CRCW2010174RFKEFHP
CRCW2010174RFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010174RFKEFHP
Brief Description
RES SMD 174 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010174RFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010174RFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010174RFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010174RFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010174RFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010174RFKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW2010174RFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010174RFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010174RFKEFHP
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
COVER BTS 7 KIT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf