Vishay/Dale CRCW20101K43FKEFHP
CRCW20101K43FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101K43FKEFHP
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20101K43FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20101K43FKEFHP
QUANTITY
CRCW20101K43FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101K43FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20101K43FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101K43FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW20101K43FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101K43FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20101K43FKEFHP
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 0804 datasheet.pdf
GROMMET 0.320" PVC BLACK datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 92.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf