Vishay/Dale CRCW20101M96FKEF
CRCW20101M96FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M96FKEF
Brief Description
RES SMD 1.96M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M96FKEF.pdf
Availability of CRCW20101M96FKEF
QUANTITY
CRCW20101M96FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M96FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M96FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M96FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M96FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M96FKEF Details Description
Related parts for CRCW20101M96FKEF
TRANS NPN 40V 0.6A SOT-346 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG 100' datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
SWITCH DIP 4PST SLIDE 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 48POS DUAL TIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 16-20AWG datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX4374 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf