Vishay/Dale CRCW20101R43FNTF
CRCW20101R43FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R43FNTF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R43FNTF.pdf
Availability of CRCW20101R43FNTF
QUANTITY
CRCW20101R43FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R43FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R43FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R43FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R43FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R43FNTF Details Description
Related parts for CRCW20101R43FNTF
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 27.5UF 165V QC TERM datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 10A QC datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 44POS datasheet.pdf
IC DDR3 2GB 1.5V 1333MT 78BGA datasheet.pdf