Vishay/Dale CRCW201020R5FKEFHP
CRCW201020R5FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201020R5FKEFHP
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201020R5FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201020R5FKEFHP
QUANTITY
CRCW201020R5FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201020R5FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201020R5FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201020R5FKEFHP
Related LinksCRCW20102, CRCW201020R5FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201020R5FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201020R5FKEFHP
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.5A TO3 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
GDT 400V 20% 5KA datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/PG 42CKT datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf