Vishay/Dale CRCW2010226RFKEFHP
CRCW2010226RFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010226RFKEFHP
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010226RFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010226RFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010226RFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010226RFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010226RFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010226RFKEFHP
Related LinksCRCW20102, CRCW2010226RFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010226RFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010226RFKEFHP
IC MCU 8BIT 14KB EPROM 28CDIP datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 220A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS .250 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CORD PWR MALE-FEMALE N-POL 2M datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RM3P32C2S67S32C2S-0001 201 datasheet.pdf
RING LIGHT LED FOR ZOOM LENSES datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf