Vishay/Dale CRCW201027K0JNTF
CRCW201027K0JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201027K0JNTF
Brief Description
RES SMD 27K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201027K0JNTF.pdf
Availability of CRCW201027K0JNTF
QUANTITY
CRCW201027K0JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201027K0JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201027K0JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201027K0JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201027K0JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201027K0JNTF Details Description
Related parts for CRCW201027K0JNTF
SLIDELATCH KIT 15 POS 9 PC PART datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF DMOS SOT121B datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf