Vishay/Dale CRCW201037K4FKEFHP
CRCW201037K4FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201037K4FKEFHP
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201037K4FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201037K4FKEFHP
QUANTITY
CRCW201037K4FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201037K4FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201037K4FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201037K4FKEFHP
Related LinksCRCW20103, CRCW201037K4FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201037K4FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201037K4FKEFHP
SPEAKER 8 OHM 3W 57MM ROUND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 5MIN DIN MNT datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 22MH HORZ datasheet.pdf
CABLE GLAND METAL M12 3-6.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf