Vishay/Dale CRCW20104K30JNTF
CRCW20104K30JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104K30JNTF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104K30JNTF.pdf
Availability of CRCW20104K30JNTF
QUANTITY
CRCW20104K30JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104K30JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104K30JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104K30JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104K30JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104K30JNTF Details Description
Related parts for CRCW20104K30JNTF
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 322VC R6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf