Vishay/Dale CRCW20106K65FKEF
CRCW20106K65FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106K65FKEF
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106K65FKEF.pdf
Availability of CRCW20106K65FKEF
QUANTITY
CRCW20106K65FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106K65FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106K65FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106K65FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106K65FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106K65FKEF Details Description
Related parts for CRCW20106K65FKEF
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RECPT 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.37K OHM 1% 30W datasheet.pdf