Vishay/Dale CRCW20108R20FKEF
CRCW20108R20FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20108R20FKEF
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20108R20FKEF.pdf
Availability of CRCW20108R20FKEF
QUANTITY
CRCW20108R20FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20108R20FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20108R20FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20108R20FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20108R20FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20108R20FKEF Details Description
Related parts for CRCW20108R20FKEF
TVS DIODE 8.5VWM SOD123FL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
ENCODER REFL OPT 1CH 75LPI 5V datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 75MA SNT4A datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 7A datasheet.pdf