Vishay/Dale CRCW2010910RJNTF
CRCW2010910RJNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010910RJNTF
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010910RJNTF.pdf
Availability of CRCW2010910RJNTF
QUANTITY
CRCW2010910RJNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010910RJNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010910RJNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010910RJNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010910RJNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010910RJNTF Details Description
Related parts for CRCW2010910RJNTF
IC COMP DUAL OFFSET LV 8DIP datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 18A TO-263 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIP - ERSA datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 13PS SMD R/A TIN datasheet.pdf