Vishay/Dale CRCW25120000ZSTH
CRCW25120000ZSTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25120000ZSTH
Brief Description
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25120000ZSTH.pdf
Availability of CRCW25120000ZSTH
QUANTITY
CRCW25120000ZSTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25120000ZSTH
Internal Part NumberEIS-CRCW25120000ZSTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25120000ZSTH
Related LinksCRCW2512, CRCW25120000ZSTH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25120000ZSTH Details Description
Related parts for CRCW25120000ZSTH
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 100K 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN CAP 1B-1S-1D PLUG datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 35MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
4,7UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf