Vishay/Dale CRCW2512102KFKEGHP
CRCW2512102KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512102KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512102KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512102KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512102KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512102KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512102KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512102KFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512102KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512102KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512102KFKEGHP
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD VFB 62MH RR 14TSSO datasheet.pdf
RV COAX SW 8GHZ 24V datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf