Vishay/Dale CRCW251211K5FKEGHP
CRCW251211K5FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251211K5FKEGHP
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251211K5FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251211K5FKEGHP
QUANTITY
CRCW251211K5FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251211K5FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251211K5FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251211K5FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251211K5FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251211K5FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251211K5FKEGHP
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
SCR THRYRISTOR CA 1800V WC-500 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 4SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO-214A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A TO252 datasheet.pdf