Vishay/Dale CRCW2512133KFKEGHP
CRCW2512133KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512133KFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512133KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512133KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512133KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512133KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512133KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512133KFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512133KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512133KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512133KFKEGHP
IC OPAMP GP 85KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A 10LLP datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
SENS PROX 2.5MM PNP DC3W-NO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
C/A, MT-RJ TO SC DUPLEX XG FI datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STANDOFF KIT THREADED 1=6PCS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 5KV N2200 AXIAL datasheet.pdf