Vishay/Dale CRCW251213K0FKTG
CRCW251213K0FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251213K0FKTG
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251213K0FKTG.pdf
Availability of CRCW251213K0FKTG
QUANTITY
CRCW251213K0FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251213K0FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251213K0FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251213K0FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251213K0FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251213K0FKTG Details Description
Related parts for CRCW251213K0FKTG
CAP CER 1800PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 17POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A 4UQFN datasheet.pdf