Vishay/Dale CRCW251213R3FKTG
CRCW251213R3FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251213R3FKTG
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251213R3FKTG.pdf
Availability of CRCW251213R3FKTG
QUANTITY
CRCW251213R3FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251213R3FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251213R3FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251213R3FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251213R3FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251213R3FKTG Details Description
Related parts for CRCW251213R3FKTG
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 4A DUAL 8SOIC datasheet.pdf