Vishay/Dale CRCW2512180KJNEGHP
CRCW2512180KJNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512180KJNEGHP
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512180KJNEGHP.pdf
Availability of CRCW2512180KJNEGHP
QUANTITY
CRCW2512180KJNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512180KJNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512180KJNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512180KJNEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512180KJNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512180KJNEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512180KJNEGHP
OUTPUT MODULE AC 13.5MA 24VDC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP CV/CC 8DIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES 108 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A 4SDFN datasheet.pdf