Vishay/BCcomponents MBB02070C1209DRP00
MBB02070C1209DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1209DRP00
Brief Description
RES 12 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1209DRP00.pdf
Availability of MBB02070C1209DRP00
QUANTITY
MBB02070C1209DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1209DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1209DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1209DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1209DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1209DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1209DRP00
MOSFET N-CH 100V 17A TO220AB datasheet.pdf
CABLE 5M CS1 I/O 3 BLOCK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP 560 UF 20% 16 V datasheet.pdf