Vishay/Dale CRCW25121K07FKEG
CRCW25121K07FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K07FKEG
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K07FKEG.pdf
Availability of CRCW25121K07FKEG
QUANTITY
CRCW25121K07FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K07FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K07FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K07FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121K07FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K07FKEG Details Description
Related parts for CRCW25121K07FKEG
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.18V/ADJ 16SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf