Vishay/Dale CRCW25121K20JNEHHP
CRCW25121K20JNEHHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K20JNEHHP
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K20JNEHHP.pdf
Availability of CRCW25121K20JNEHHP
QUANTITY
CRCW25121K20JNEHHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K20JNEHHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K20JNEHHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K20JNEHHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K20JNEHHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K20JNEHHP Details Description
Related parts for CRCW25121K20JNEHHP
CAP CER 330PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 15A 30 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf