Vishay/Dale CRCW25121K30FKEGHP
CRCW25121K30FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K30FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K30FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K30FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K30FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K30FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K30FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K30FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K30FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K30FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K30FKEGHP
VARISTOR 15.9V 150A 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIG MV datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 165A SD2 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 25' OPEN END datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 6POS datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf