Vishay/Dale CRCW25121M50JNTG
CRCW25121M50JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M50JNTG
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M50JNTG.pdf
Availability of CRCW25121M50JNTG
QUANTITY
CRCW25121M50JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M50JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M50JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M50JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M50JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M50JNTG Details Description
Related parts for CRCW25121M50JNTG
RES SMD 7.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC COMP PUSH-PULL 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS 3.96MM VERT PCB datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0606 datasheet.pdf
CONN HDR 27POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf