Vishay/Dale CRCW25121M87FKEG
CRCW25121M87FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M87FKEG
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M87FKEG.pdf
Availability of CRCW25121M87FKEG
QUANTITY
CRCW25121M87FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M87FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M87FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M87FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M87FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M87FKEG Details Description
Related parts for CRCW25121M87FKEG
TRANSFORMER 15W 80MA TUBE TYPE datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 450MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/5W .001% RADIAL datasheet.pdf