Vishay/Dale CRCW25121R24FKEGHP
CRCW25121R24FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R24FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.24 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R24FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121R24FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121R24FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R24FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R24FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R24FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121R24FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R24FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121R24FKEGHP
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
MODULE AD PWR TRANSMITTER 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 482VC AXIAL datasheet.pdf
RES 193K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 920MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf