Vishay/Dale CRCW25121R80FKTG
CRCW25121R80FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R80FKTG
Brief Description
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R80FKTG.pdf
Availability of CRCW25121R80FKTG
QUANTITY
CRCW25121R80FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R80FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R80FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R80FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R80FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R80FKTG Details Description
Related parts for CRCW25121R80FKTG
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
MOD PWR INLET STD FILTER 10A PNL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC PWR MGMT W/CHRGR 48WQFN datasheet.pdf
REPLACEMENT POD datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf