Vishay/Dale CRCW2512270KFKEGHP
CRCW2512270KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512270KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 270K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512270KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512270KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512270KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512270KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512270KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512270KFKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW2512270KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512270KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512270KFKEGHP
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 22LB BOX datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM TH datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf