Vishay/Dale CRCW25122K40JNEGHP
CRCW25122K40JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K40JNEGHP
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K40JNEGHP.pdf
Availability of CRCW25122K40JNEGHP
QUANTITY
CRCW25122K40JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K40JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K40JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K40JNEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122K40JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K40JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122K40JNEGHP
LENS FOR CREE XLAMP XR-C/E datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 900V 30A SP2 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf