Vishay/Dale CRCW2512309KFKEGHP
CRCW2512309KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512309KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512309KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512309KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512309KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512309KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512309KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512309KFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512309KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512309KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512309KFKEGHP
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 118-LGA datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 80POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf