Vishay/Dale CRCW2512332RFKTG
CRCW2512332RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512332RFKTG
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512332RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512332RFKTG
QUANTITY
CRCW2512332RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512332RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512332RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512332RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512332RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512332RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512332RFKTG
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FITTING END CAP ABS YELLOW 4X4" datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 5V 300MA OUT datasheet.pdf
GROMMET 1.250" PVC BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB datasheet.pdf
LCD DISPLAY 4DIGIT 13.716X23.774 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
ANVIL SPACER datasheet.pdf
470UF 63V 16X16X21 MM 105C 7000H datasheet.pdf