Vishay/Dale CRCW2512348RFKEG
CRCW2512348RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512348RFKEG
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512348RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512348RFKEG
QUANTITY
CRCW2512348RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512348RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512348RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512348RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512348RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512348RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512348RFKEG
MOSFET N-CH 200V 6.2A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 07CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MCP401X datasheet.pdf
LP 5.08/135/9 BK datasheet.pdf
FIBRE OPTIC CONNECTORS DC9003P(* datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf