Vishay/Dale CRCW2512392KFKTG
CRCW2512392KFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512392KFKTG
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512392KFKTG.pdf
Availability of CRCW2512392KFKTG
QUANTITY
CRCW2512392KFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512392KFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512392KFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512392KFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512392KFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512392KFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512392KFKTG
TVS DIODE 4VWM SSMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V C0G 0402 datasheet.pdf
CONNECTOR WIRE WING GROUND GRN datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 600VAC 400VDC 5X20 datasheet.pdf
RES 750K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf