Vishay/Dale CRCW2512549RFKEGHP
CRCW2512549RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512549RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 549 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512549RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512549RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512549RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512549RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512549RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512549RFKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW2512549RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512549RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512549RFKEGHP
IC XDCP 32-TAP 50KOHM SOT23-6 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR AMC7823 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM NPN-NC SHILD datasheet.pdf
LCD FFSTN 192X64 USB BLU/WHT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX44253 LNA AMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
TRIM KIT FOR 1- 27X59.5 SPCO datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 7POS HL LOW P datasheet.pdf