Vishay/Dale CRCW251254R9FKEGHP
CRCW251254R9FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251254R9FKEGHP
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251254R9FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251254R9FKEGHP
QUANTITY
CRCW251254R9FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251254R9FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251254R9FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251254R9FKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW251254R9FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251254R9FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251254R9FKEGHP
IDC CABLE - MPK60K/MC60G/MPK60K datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB datasheet.pdf
IC TXRX RS232 28SSOP datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
BGA SURFACE MOUNT 1.27MM datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
FUSE 30A WIND CUBE datasheet.pdf