Vishay/Dale CRCW2512560KJNEGHP
CRCW2512560KJNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512560KJNEGHP
Brief Description
RES SMD 560K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512560KJNEGHP.pdf
Availability of CRCW2512560KJNEGHP
QUANTITY
CRCW2512560KJNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512560KJNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512560KJNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512560KJNEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW2512560KJNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512560KJNEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512560KJNEGHP
CONN PLUG 19POS CPC 30AWG 36" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
HYD FOOT SWITCH 3 PEDAL datasheet.pdf
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED XML RGBW SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO-214AB datasheet.pdf
OSC MEMS 95.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf